Тема: Дім. Квартира.
Мета: продовжити роботу за темою: збагачувати словниковий запас новими
словами; вчити сприйманню на слух, розуміти з одного прослуховування зміст тексту; формування вміння розуміти і запам’ятовувати з одного прослуховування інструкцію що стосується ігрових завдань; розвивати продуктивне мовлення.
Обладнання: предметні малюнки, кольорові олівці, коробка
Хід уроку
- Організація класу
Продзвенів дзвоник
Почався урок
Спочатку сідають дівчата
Потім хлопці
- Актуалізація опорних знань
- Мовна розминка.
Дівчатка: - Одуде, одуде,
А де твій дім буде?
Хлопчики: - У саду на дубі
Буде, дітки любі
- Розповідь дітей.
- Розкажіть, де знаходиться ваш дім. За якою адресою?
3. Гра «Що придбали у квартиру?»
Для гри використовуються малюнки предметів домашнього побуту і коробку. Один учень вибирає малюнок і кладе у коробку, але так, щоб однокласники не побачили, що на малюнку. Далі звертається до однокласників з питанням: «Що придбали мама і тато у квартиру?» Той хто відгадає, продовжує гру.
4.Вправа «Виправте помилку»
- На стелі лежить килим.
- На ліжку стоять книги.
- Канапа стоїть у ванній кімнаті.
- На підлозі висіть люстра.
- На полиці стоять стільці.
- Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні ми продовжимо розмову про дім, квартиру. Відгадаємо загадки. Пограємо у гру. Вивчимо нові слова за темою.
- Сприймання та усвідомлення нових знань
- Робота над оповіданням «Як ми їздили дивитися нову квартиру».
а) Слухання оповідання
б) Фізкультхвилинка
Програвання ситуацій «Їдемо дивитися нову квартиру».
- Встаньте, гарно потягніться. У чарівний спосіб ви можете перетворитися на подорожніх. Ми поїдемо дивитися нову квартиру.
- Яким транспортом поїдемо?
- Хто буде водієм?
Приїхали. Зупинка. Ось і будинок. Станьте півколом. Далі продовжуйте розповідь разом зі мною. Доповнюйте речення:
Відчиняємо …… (парадні двері)
Підходимо до……. (ліфта)
Піднімаємося ліфтом на …… (восьмий поверх)
Відмикаємо …… (двері)
Заходимо у невеличку квадратну кімнату. Це - …(передпокій)
Заходимо у велику кімнату. Це - … (вітальня)
Далі - …, … (спальня, дитяча кімната)
Усі кімнати обклеєні …… (шпалерами)
А тут довгий … (коридор)
Ліворуч по коридору …, … (туалетна кімната, ванна)
У кінці коридору ….. (кухня)
Повертаємо назад у клас.
- Розповідь за малюнками (підручник, с. 68)
а) Розкажіть, де живуть Тарасик і Катруся.
б) Розкажіть про дитячу кімнату Тарасика і Катрусі.
в) Поставте однокласникам питання про речі, які є у кімнаті Тарасика і Катрусі.
г) Запитання вчителя:
- Що є на ліжку дітей?
(Промовляння слів «подушка», «ковдра», «простирадло», хором по 2 – 3 рази.)
- Практична робота (робочий зошит, с. 13, завдання 4)
Зробіть малюнки до слів
Подушка ковдра простирадло
Промовте слова з наголосом.
Розкажіть про свою ковдру. Яка вона?
- гра «Подушка»
- закріплення та осмислення знань
- Практична робота (робочий зошит, с 13, завдання 5)
Розгляньте малюнки. Назвіть кожний предмет. Назвіть усі предмети одним словом.
Розфарбуйте іграшки.
Назвіть іграшки правильно за зразком (дошка):
Що? Лялька Дзиґа Літак Конструктор
Чого? Ляльки
Чим? Лялькою
Покличте їх до себе: «Конструкторе, йди до мене!»
Вимовте пестливо: дзигонька, …, …,
- Робота над загадками.
Послухайте загадки і відгадайте їх
А) Гуде, а не літак,
Крутиться, а не колесо. (Дзиґа)
Б) Хоч буваю часто битий,
Але зовсім не сердитий.
Я стрибаю веселюся …
Чи вгадаєте, як звуся? (М’яч)
В) Звук мій дуже голосний,
Хоч я не барабан,
Ось круглі клавіші дивись.
Хто я такий? (Баян)
Г) Дерев’яна розписна,
Зверху нібито одна,
Та лукавинка на личку –
В ній бо сховані сестрички.
Ну – мо поміркуйте трошки
Це ж бо іграшка (Матрьошка)
(Промовляння слів відгадок)
Поміркуйте яке слово може бути зайвим. У якому випадку?
- Узагальнення і систематизація знань.
- Робота над оповіданням «Що таке адреса?» за Г. Остером.
а) Слухання оповідання
б) Розкажіть хлопчикові, як це – іти за адресою.
2. Практична робота (робочий зошит)
Допоможіть казковим героям потрапити додому. Розкажіть, у кого який дім.
- Підсумок уроку
- Якою була тема нашого уроку?
Виберіть прислів’я до кожного уроку:
А) Вдома і стіни допомагають.
Б) Додому прийдеш – хліб – сіль знайдеш.
Обґрунтуйте свій вибір.
|