Суббота, 18.05.2024, 16:22
Приветствую Вас Гость | RSS

1 КЛАСС

Категории раздела
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 2
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Українська мова 3клас

Тема. Творення іменників від прикметників. Поняття предметності на

             прикладах іменників, утворених від прикметників.

Мета. Поглибити знання учнів про іменники; удоскона­лювати навички розрізнення частин мови, спільнокореневих слів і форм слова; учити утворювати іменники від прикметників, удосконалювати вміння писати власні іменники; розвивати мовні вміння, увагу, пізнавальну активність учнів. Виховувати почуття колективізму, інтерес до вивчення мови на основі міжпредметних зв'язків.

Обладнання: картки для індивідуального опитування, ребуси, картки для роботи в групах

ХІД УРОКУ

І.     ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ

        ДІЯЛЬНОСТІ

 

  1. Хвилинка  каліграфії.

Записати рядочок буквосполучення ий.

    --У якій частині мови можна зустріти таке закінчення?

    -- Наведіть приклади прикметників із таким закінченням.

 

  1. Розподільний диктант.

—   У перший стовпчик зберіть іменники, у другий — прикмет­ники.

Двоє учнів працюють біля дошки.

 

Зелений, сонце, холод, білизна, скляний, сонячний, білий, холодний, скло, зелень.

—   Усно зберіть групи спільнокореневих слів. Доведіть, що це спільнокореневі слова.

—   Чим цікаві ці споріднені слова?

---    Усно складіть речення з одним з цих слів.

III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

    Сьогодні ми використаємо свої знання про спільнокореневі слова, щоб навчитися утворювати іменники від прикметників, повторимо правило написання власних і загальних іменників.

IV.   ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

1.    Колективне виконання впр. 39 (с. 1819) з коментарем.

—  Які способи творення спільнокореневих іменників від прик­метників ви використали?

—   Утворіть форми будь-якого іменника.

—   Чим відрізняються форми слів від спільнокореневих слів?

 

2.    Гра «Знавці» (впр. 36, с. 18). Робота в парах.

   -    Прочитайте виразно вірш «Жива вода»

   -    Виписати в один рядок спільнокореневі слова.

   -    Виписати одне й те саме слово з різними закінченнями

                        (різні форми слова)

(1 – жива, життя, живи, живе, живому; вода, водице;

  2 – живи, живе)

 

V.    ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

1.   Самостійна робота за варіантами (впр. 37, с. 18).

/ варіант — виписати іменники, що позначають події;

// варіант — явища природи;

III варіант — почуття.

Додаткове завдання

Дібрати до іменників спільнокореневі прикметники.

 

2.    Робота зі словниковими словами.

—   Прочитайте слова, наведені на с. 18. (апетит, грім, гриміти)

—   Серед наведених слів знайдіть те, з яким уже знайомі. Пояс­ніть його правопис.

—   На які літери слід звернути увагу в інших словах? Чому? Перенесіть слова у свій словник, підкресливши орфограми.

—   Письмово до кожного іменника доберіть прикметники, які його характеризують.

—   Опрацюйте фразеологізм вовчий апетит.(дуже голодний)

  • Складіть речення з цим виразом.
  • Зробити звуко - буквений аналіз слова грім.(один учень працює

     біля дошки)

 

  1. Робота  в  групах.(завдання в додатках)
  2. Розгадати  ребус.
  3. Пояснити написання визначеного слова.
  4. Підібрати до цього слова прикметники,які б його характеризували.

Додаткове завдання:

  • Від підібраних прикметників утворити іменники.
  • Скласти речення з будь-яким прикметником.

 

  1. Колективне виконання вправи  40, с. 19
  2. Розгляньте географічну карту України.
  3. Зверніть увагу, як знання з природознавства допомагають у вивченні української мови й навпаки.
  4. Дайте усні відповіді на перші три запитання.
    1. Які кольори є на карті?
    2. Що позначено зеленим, коричневим, голубим, червоним кольорами?
    3. Розкажіть,що ви бачите на карті. Використовуйте у своїй розповіді іменники, що є власними і загальними назвами.
  5. Четверте завдання виконайте письмово.
    1. Запишіть назви кількох міст України.

VI.   ПІДСУМОК УРОКУ

1.    Бесіда.

—   Що ми навчилися сьогодні робити?

—   Чим є іменники, утворені від прикметників, стосовно до цих прикметників: синонімами, формами слова чи спільнокореневими словами? Доведіть.

2.    Коментар до домашнього завдання.

—  Прочитайте завдання до впр. 41.

—  Що таке антоніми? Наведіть приклади.

—  Доберіть усно декілька антонімів.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виконати вир. 41 (с. 20); вивчити словникові слова.

 

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: margo (09.01.2015)
Просмотров: 1876 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz